Praznik sv. Barbare, zavetnice rudarjev

V nedeljo, 6. decembra 2015, so rudarji v Libojah proslavili god sv. Barbare, zavetnice rudarjev, katere imendan je 4. december. Dopoldne so se v cerkvi sv. Neže v Libojah udeležili svete maše v čast sv. Barbare, nato pa nadaljevali s prazničnim druženjem rudarjev.

Rudarji so se zbrali v nedeljo dopoldne, 6. decembra 2015, pri cerkvi Sv. Neže v Libojah. Prišli so v svečanih enotnih rudarskih oblekah in z rudarskimi zastavami. Po postroju rudarske čete so šli v cerkev k sveti maši, ki jo je za Barbarin dan in 1. adventno nedeljo daroval duhovnik Jožef Planinc. Po cerkvenem obredu se je srečanje nadaljevalo v župnijskih prostorih, kjer je bilo praznično kosilo in druženje rudarskih kameradov. V rudarsko bratovščino oziroma v rudarsko četo Zabukovica-Liboje so sprejeli novega člana.