God sv. Barbare, zavetnice rudarjev

V nedeljo, 1. decembra 2013, so rudarji zbrani pri Etnološkem društvu Srečno Zabukovica-Liboje, počastili sv. Barbaro, zavetnico rudarjev, katere imendan je 4. december. V cerkvi sv. Neže v Libojah so se udeležili svete maše in nadaljevali s prazničnim druženjem. Svetnico Barbaro pa častijo tudi vojaki, topničarji, minerji, ranjenci, skratka tisti, ki se pogosto soočajo z nesrečami in s smrtjo.

Rudarji so se v svečanih enotnih rudarskih oblekah in z rudarskimi zastavami dopoldne zbrali pri župnijski cerkvi sv. Neže v Libojah. Po postroju rudarske čete so se udeležili svete maše, ki jo je za Barbarin dan daroval duhovnik Jožef Planinc. Srečanje so nato nadaljevali s prazničnim druženjem rudarskih kameradov in kosilom.