Sestanek združenja RUDA

V petek, 20. septembra 2013, je v Grižah v Rudarskem muzeju potekala 2. seja Izvršnega odbora Združenja za ohranjanje rudarske dediščine Slovenije. Gostitelj srečanja je bilo Etnološko društvo Srečno.

Združenje za ohranjanje rudarske dediščine Slovenije (kratko: Združenje Ruda) je bilo ustanovljeno leta 2011 s sedežem v Mežici. Združenje povezuje društva in posameznike iz Mežice, Zagorja ob Savi, Hrastnika, Idrije, Griž, Leš nad Prevaljami, Laškega in Senovega, vsi s svojim delovanjem skrbijo za ohranjanje ter popularizacijo rudarske dediščine v njenem najširšem pomenu.

Druga seja Izvršnega odbora Združenja Ruda v letu 2013, tokrat pri Etnološkem društvu Srečno v Grižah, je bila namenjena predvsem pripravi druge številke revije Ruda, ki bo kot vsako leto izšla v mesecu decembru, ob prazniku sv. Barbare – zavetnice rudarjev.