Teden otroka; dan odprtih vrat

V sredo, 3. oktobra 2018, je Etnološko društvo Srečno, ob Tednu otroka pripravilo v Grižah Dan odprtih vrat. Na ogled je bil Rudarski muzej Zabukovica-Liboje, pod strokovnim vodstvom.

Skupine obiskovalcev je v muzeju prijazno sprejemal Jože Hribar, ki Etnološko društvo Srečno tudi vodi. Pogovarjali so se o pomenu muzeja in njegovem poslanstvu.

Največ obiskovalcev je bilo iz Osnovne šole Griže. Po skupinah so prihajali učenci tretjih razredov z učiteljicami Brigito Lesjak, Petro Župevc in spremljevalko Karliko Krevec. Nato pa člani turističnega krožka z mentorico Marijo Vaš.

Nekateri učenci so bili v muzeju prvič. Povedali so, da so spoznali veliko novega. Prej si niso znali predstavljati kakšno okolje je bilo včasih in kako težko je bilo delo rudarjev. Odslej bodo bolj znali ceniti preteklost, rudarsko, kulturno dediščino in rudarsko izročilo kraja.