Razstava »50 let kasneje«

V petek, 19. avgusta 2016, je bilo v Domu kulture Svoboda Griže zelo praznično. Odprli so razstavi posvečeni 60-letnici izgradnje Doma kulture v Grižah in 50-letnici zaprtja rudnika v Zabukovci. Razstavi sta postavili KD Svoboda Griže in Etnološko društvo Srečno, na ogled pa je bila še en teden.

Slovesnost ob odprtju priložnostnih razstav je bila v razstavno-prireditvenem prostoru Doma kulture Svoboda Griže. Dobrodošlico je vsem zaželel predsednik KS Griže Marjan Vodeb.

O razstavi in obletnicah sta spregovorila predsednica Kulturnega društva Svoboda Griže Lilijana Jančič Ježovnik in predsednik Etnološkega društva Srečno dr. Jože Hribar.

Prireditev je vodila Olga Markovič, ki je poskrbela tudi za del kulturnega programa. Začela se je z glasbo Ubranih strun pa tudi končala, ko so premierno predstavili skladbo posvečeno domačemu kraju.

Za dokumentiranje prireditve so poskrbeli Savinjska televizija-snemalec Samo Sadnik, novinar in fotograf Darko Naraglav, za fotografiranje pa Kristina Jazbec.